Results

TrustPay announces new partnership with MuchBetter

Computer users and programmers have become so accustomed to using Windows…

TrustPay announces new partnership with MuchBetter

Computer users and programmers have become so accustomed to using Windows…

TrustPay announces new partnership with MuchBetter

Computer users and programmers have become so accustomed to using Windows…

SANITINO – Navýšenie predaja prostredníctvom integrácie lokálnych platobných metód

author: TrustPay
Follow us:

Spoločnosť SANITINO, popredný predajca vybavenia do kúpeľní a kuchýň so sídlom v Česku, si upevňuje svoju pozíciu na trhu a zvyšuje pohodlie svojich zákazníkov prostredníctvom spolupráce s platobnou bránou TrustPay.

Spoločnosť SANITINO, popredný predajca vybavenia do kúpeľní a kuchýň so sídlom v Česku, si upevňuje svoju pozíciu na trhu a zvyšuje pohodlie svojich zákazníkov prostredníctvom spolupráce s platobnou bránou TrustPay.

S odhodlaním poskytovať kvalitné produkty od lokálnych aj svetových dodávateľov si SANITINO uvedomuje dôležitosť efektívneho a bezpečného systému, ktorý zaistí pozitívny a plynulý proces platby pre ich zákazníkov. SANITINO sa rozhodlo spolupracovať s TrustPay pre ich rozsiahlu ponuku lokálnych platobných metód, čím sa stalo ideálnym partnerom pre firmy s ambíciou oslovovať nové trhy a expandovať.

Zameranie spoločnosti SANITINO na klientov a potreba prispôsobiť sa ich preferenciám v oblasti platobných metód, viedla ku štartu spolupráce a integrácii týchto možností práve prostredníctvom TrustPay. Výsledkom tohto partnerstva nie je len zvýšená dostupnosť ich produktov pre širšiu skupinu zákazníkov, ale aj zabezpečenie bezproblémového a spoľahlivého procesu platby, čo prispieva k celkovému vylepšeniu nákupného zážitku.

Výzva

SANITINO aktuálne pôsobí na desiatich trhoch vrátane Slovenska, Česka, Rakúska, Nemecka, Francúzska, Belgicka, Holandska, Talianska, Španielska, Rumunska a súčasne je v procese spúšťania jedenásteho európskeho trhu – Poľska.

Po odštartovaní spolupráce s TrustPay, odborníkom na expanziu, im boli predstavené platobné metódy, podľa krajín v ktorých pôsobia. Lokálne platobné metódy už v mnohých prípadoch nemôžeme ani nazývať alternatívou, keďže majú v určitých krajinách väčšie zastúpenie ako tradičný spôsob platby kartou. Ich integrácia do platobného mixu by mala zlepšiť užívateľskú skúsenosť a s tým spojené navýšenie konverzie.

Riešenie

Po úspešnom nasadení lokálnych platobných metód, SANITINO zaznamenalo zmeny v platobnom správaní zákazníkov.

Najvýraznejším príkladom sa stala platobná metóda iDeal v Holandsku, kde ho využíva 78% ich zákazníkov oproti podielu platby kartou. Podobnú, významnú dominanciu na trhu má aj belgický Bancontact s podielom 68% ku platbe kartou.

Čo sa týka francúzskeho trhu, tu vidíme aj iné špecifikum a to lokálnu kartovú schému Cartes Bancaires, ktorej integrácia do platobného mixu SANITINA ukázala podiel 50% ku platbám cez známe kartové schémy Visa a MasterCard.

Celkový obrat SANITINA sa vďaka rozšíreniu platobného portfólia o nové lokálne obľúbené platobné metódy zvýšil o 5%. Toto zvýšenie sa vzťahovalo na trhy, kde bola pridaná nová platobná metóda, konkrétne vo Francúzsku, Holandsku a Belgicku.

Ako uviedol Jan Flídr, ekonóm zo SANITINO: „Veríme, že kľúčom k úspechu bolo nielen poskytovanie kvalitných produktov, ale aj schopnosť prispôsobiť sa potrebám zákazníkov v jednotlivých krajinách prostredníctvom ponuky rôznych platobných možností.“

Jedným z ďalších benefitov spolupráce je aktívne využívanie Obchodníckeho portálu, inovatívneho užívateľského rozhrania, kde si SANITINO môže spravovať všetky svoje projekty prehľadne na jednom mieste a sledovať transakcie v reálnom čase.

„Doladenie dizajnu platobného okna ku farbám webu ešte umocnilo zážitok z nákupu. Platobná brána od TrustPay je moderná a obsahuje všetko, čo náš zákazník požaduje“ spomenul Jan Flídr.

 

 

Flídr dodáva: „Partnerstvo s platobnou bránou TrustPay nám pomohlo posunúť sa dopredu a rozšíriť ponuku platobných možností, čo nám pomáha konkurovať ostatným hráčom na zahraničných trhoch.“

Je nevyhnutné sledovať aktuálne trendy v odvetví, v ktorom obchodník pôsobí, avšak rovnako dôležité je byť informovaný o preferenciách platobných metód, ktoré zákazníci v danej krajine očakávajú. Ponúknutie ich obľúbených spôsobov platby zabezpečí bezproblémový nákup a v konečnom dôsledku prispieva k zvýšenej spokojnosti zákazníkov.

Okrem technologických aspektov je pre TrustPay rovnako dôležitý aj ľudský prístup ku klientom. Interní odborníci na platby, ktorí majú hlboké porozumenie nielen technologickým aspektom, ale aj potrebám a cieľom zákazníkov, pomáhajú radami a odporučeniami tak, ako to bolo aj v prípade SANITINA.

SANITINU bol priradený vlastný Account Manažér, ktorý prináša osobný prístup, reaguje na ich podnety a otázky a vždy im rád poskytne individuálnu podporu. Táto osobná interakcia prispieva k hladkému fungovaniu spolupráce a zabezpečuje, že SANITINO má vždy pocit, že sa snažíme aktívne prispievať k ich úspechu.

Výsledky

Vzájomná spolupráca jednoznačne demonštruje význam integrácie lokálnych platobných metód do platobnej brány pri expanzii.

Aj vďaka našim poskytovaným službám a odporúčaniam, sa SANITINO etablovalo ako úspešný hráč na viacerých trhoch, dosahujúci zvýšený objem predaja a udržiavajúci spokojnosť svojich zákazníkov.